تبلیغات
مجله دینی_فرهنگی افغانستان - جلسه عمومی مجلس سنای کشور آغاز شد.
مجله دینی_فرهنگی افغانستان
"واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا"


اعضای مجلس سنای کشور بعد از یک و نیم ماه رخصتی تابستانی روز یک شنبه جلسات عمومی شان را آغاز کردند .

در نشست روز یک شنبه مجلس سنا، محمد عثمان رحمانی پسر ارسلان رحمانی بحیث سناتور انتصابی در جای پدرش، مراسم تحلیف را بجا آورد.

ارسلا رحمانی نماینده چندی قبل توسط افراد ناشناس به قتل رسید و رئیس کرزی محمد عثمان رحمانی پسر وی را به عنوان سناتور انتصابی به مجلس سنا معرفی کرده است.

فضل هادی مسلم یار رییس مجلس سنا در این نشست گفت : ارسلان رحمانی یکی از فعال ترین سناتوران مجلس به حساب می آمد،‌ اما از عثمان رحانی پسر وی توقع می رود مثل پدرش در تمام هرعرصه ها فعال باشد.

آقای مسلم یار گفت: ارسلان رحمانی یکی از شخصیت های برجسته سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور بود.

مسلم یار از سفری که چند روز قبل به مسکو داشت معلومات داد وگفت :
دوهفته قبل از سوی مجلس سنا روسیه دعوت نامه برای مجلس سنای افغانستان فرستاده شده بود، و براساس آن ۷ نفراز سوی مجلس سنا به روسیه سفر کردند.

در این سفر فضل هادی مسلم یار رئیس مجلس سنا را رفع الله گل افغان نایب دوم مشرانوجرگه و ۵ تن دیگر از اعضای مجلس سنا همراهی کرده اند.

آقای مسلم یار گفت در این سفر بحث های زیادی درمجلس مسکو میان سناتوران افغانستان و ارگانهای مهم آن کشور مطرح شد، و کشور روسیه وعده های هر نوع همکاری را با افغانستان اعلام کردند.

وی تصریح کرد: ‌مقامات مهم روسیه می خواهند که با افغانستان دوستی خود را دوباره آغاز نمایند و از هر نوع همکاری که از آنها ساخته باشد در افغانستان انجام می دهد.

آواپرس
برچسب ها: مجلس سنا،
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 2 مرداد 1391 توسط عبدالله