تبلیغات
مجله دینی_فرهنگی افغانستان - جامعه جهانی از سر دلسوزی به افغانستان نیامده اند و در فکر آبادی وطن ما نیستند!
مجله دینی_فرهنگی افغانستان
"واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا"

حجت الاسلام والمسلمین روحانی، امام جمعه موقت مدرسه مدینه العلم غرب کابل، در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه، ضمن دعوت مؤمنین نماز گزار به تقوای الهی، گفت: تقوا کمال انسان، مایه شرافت، کرامت و بزرگواری انسان است.
حجت الاسلام روحانی در جمع صدها تن از نمازگران غرب کابل گفت: بشر از خود چیزی ندارد هر آنچه هست از خداست، خداوند است که انواع نعمت های ظاهری و باطنی را در اختیار انسان قرار داده است و بدون نعمت های او زندگی امکان پذیر نیست.
وی تصریح کرد: بسیار شرم آور است، انسانی در ملک خدا زندگی کند و در عین حال معصیت کند، انسان یا از نعمت های خدا دست بردارد و از ملک خدا خارج شود و آنگاه گناه را مرتکب شود، یا اینکه دست از گناه بردارد و تقوای الهی پیشه کند.
وی علاوه کرد: برای خودسازی و ملکه تقوا خداوند(ج) بهترین زمانها را در اختیار بشر قرارداده است از جمله ماه شعبان که یکی از ماه های بزرگ الهی است زیرا...
این ماه مقدمه ورود به ماه مبارک رمضان است. این فرصت را نباید از دست داد و این ظرف زمانی را غنیمت شمرده خود را از گناه و معصیت پاک کنیم.
آقای روحانی در خطبه دوم نماز جمعه یادآور شد: در ماه شعبان مناسبت هایی است که بر عظمت این ماه می افزاید از جمله ولادت حضرت امام حسین(ع)، امام زین العابدین(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع)، حضرت علی اکبر(ع) و حضرت صاحب العصر والزمان(عج) می باشد.
وی خاطر نشان کرد: مردم افغانستان باید به پیشوایان دین اقتدا کنند، خصوصاً  روش و سیره ائمه به خصوص امام حسین (ع) را سرمشق زندگی خود قرار بدهند که آن حضرت چگونه مطابق شرایط زمان عمل کرد و نام نامیش جاودانه در تاریخ ثبت شد و حیاتی دوباره به درخت اسلام بخشید.
او گفت: مردم افغانستان از فضای به وجود آمده باید کمال استفاده را در جهت پیشرفت دین مقدس اسلام بکنند.
وی افزود: متاسفانه مردم افغانستان از وضیعت فعلی غفلت کرده است و فرصت ها را یکی پس از دیگری از دست می دهند از یک طرف فرهنگ های بیگانه در بین ملت مسلمان افغانستان نفوذ کرده و هر روز بر اثر ندانم کاری های دولت و ملت برهجمه آن افزوده می شود. از طرف دیگر بی تفاوتی خود مردم افغانستان در امورات دینی و مذهبی، فضا را برای دخالت بیگانگان و گسترش هجمه فرهنگی آنان آماده تر می سازد. کمک های میلیونی جهان و تبلیغات زهرا گین آن چشم مردم را کور کرده و فقط ظاهر قضیه را می بینند و از واقعیت های پشت پرده که هر لحظه زندگی مادی ومعنوی شان را تهدید می کنند، بی خبر مانده اند.
به گفته آقای روحانی، جامعه جهانی از سر دلسوزی به افغانستان نیامده اند و در فکر آبادی وطن ما نیستند، بلکه آنها درصدد به دست آوردن منافع خود هستند.
او گفت: ما ملت افغانستان هستیم که این سرزمین را باید آباد کنیم، اما از چه راهی؟ بسیار روشن است که بازسازی افغانستان وقت زیادی لازم دارد، چون که ما از یک طرف کمبود نیروی انسانی متخصص اعم از انجنیر، داکتر، اقتصاد دان و ... داریم. پس جوانان و مردم خود را فراگیری علم و دانش تشویق کنیم، اما درکنار تعلیم از تربیت اسلامی غافل نشویم.

آواپرسنوشته شده در تاریخ جمعه 9 تیر 1391 توسط عبدالله