تبلیغات
مجله دینی_فرهنگی افغانستان - مبعث رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) مبارک باد...
مجله دینی_فرهنگی افغانستان
"واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا"


گر فکر رهایی ز غم و راه نجاتی
در این شب پر فیض تو خواهی ثمراتی

باید که به کوری دو چشمان حسودان
بر احمد و آلش بفرستی صلواتیادامه مطلب...

در شرایط كنونی در جامعه ما، به تعالیم و پیام بعثت حضرت محمد(ص) نیاز شدیدی احساس می شود...

حضرت محمد مصطفی(ص) آخرین سفیر وحی الهی كه درست 14 قرن قبل، زمانیكه تمام جامعه را شرك بت پرستی، خرافات و زنده به گور كردن دختران از سوی عرب های جاهل آن عصر فرا گرفته بود به رسالت عظمی و خطیر پیامبری از جانب خداوند(ج) مبعوث شد.
در شرایط كنونی كه زیاد بی شباهت به زمان بعثت پیامبر اسلام(ص) نیست نیز ظلم، فساد، پیروی از فرهنگ غرب، بی حجابی زنان و دختران مسلمان، رشوه خواری و رشوه ستانی در ادارات جمهوری اسلامی افغانستان به اوج خود رسیده است جامعه نیاز جدی دارد تا به راه و روش و پیام بعثت آن حضرت(ص) چنگ زده و خویش را از تباهی، عذاب آخرت و آتش جهنم برهاند.

با این حال خواستیم گزارشی را در رابطه به بعثت حضرت رسول گرامی اسلام(ص) آخرین فرستاده خدا برای رهنمایی بشریت و ضرورت عملی شدن راه و روش آن حضرت(ص) در شرایط كنونی به نشر برسانیم.
محمد اكبری نماینده مردم در مجلس نمایندگان و یكی از علمای دینی كشور در رابطه به بعثت پیامبر گرامی اسلام(ص) در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدای افغان(آوا) گف: قسمیكه تاریخ نشان می دهد حضرت محمد مصطفی(ص) درست 610 سال بعد از میلاد حضرت عیسی مسیح به پیامبری مبعوث شد از این سبب فاصله 610 ساله در تاریخ به دوره جاهلیت معروف است.

آقای اكبری در ادامه افزود: وجه تسمیه دوره ای یاد شده(دوره جاهلیت) یكی عقب مانی علمی بوده و دیگر اینكه مردم از تعالیم انبیا(ع) فاصله گرفته بودند، به این مفهوم كه مردم به پرستش بت های رنگارنگ و خود ساخته و عده ای هم به پرستش مظاهر طبیعت مصروف بودند.

به باور این عالم دینی كشور، در شرایط كنونی نیز بشریت از تعالیم انبیاء(ع) فاصله گرفته، بیشتر به علم و دستآورد های مادی آن تكیه می كنند، فساد، ظلم و بی عدالتی بیشتر از دوره بعثت رسول اكرم(ص) بوده منتها شكل آن تغییر كرده و به شكل مدرن و امروزی در آمده است.
آقای اكبری تصریح كرد: خداوند(ج) حضرت محمد(ص) را در زمانی كه بشریت در حال غرق شدن به گودال نابودی بود با كامل ترین دین برای نجات بشر فرستاد و این دین آهسته آهسته به تمام نقاط عالم گسترش پیدا كرد.
وی خاطر نشان كرد: بشر امروز در شرایط كنونی كه در حال غرق شدن به ورطه نابودی و مادی گرایی است به تعالیم آن حضرت(ص) و پیام بعثت آن كه توحید است نیاز جدی دارند.
وی معتقد است كه، بعد از پایان دروه ای نبوت، دوره جانشینی، امامت و خلافت ایمه معصومین(ع) فرا رسید كه 250 سال از خلافت امام علی(ع) تا غیبت امام دوازدهم شیعیان جهان حضرت مهدی موعود(ع) را در بر گرفت الی عصر حاضر نیاز اصلی واساسی جامعه ما حكومت اسلامی بوده و هست.

این عضو مجلس نمایندگان كشور افزود: حكومت اسلامی ای می تواند معضلات جامعه فعلی را حل كند كه در راس آن یك فقیه جامع الشرایط باشد .

او گفت: با وجود اینكه شعار های حمایت از مقام و حقوق زن در شرایط فعلی در كشور گوش خلق را كرده اما اگر به واقعیت نگاه كنیم برخورد فرهنگ غیراسلامی، فرهنگ و سیاست غرب در قبال زنان یك فرهنگ تحقیر آمیز، برباد دهنده و گمراه كننده برای این نیم پیكر جامعه(رنان) در سراسر دنیاست.
آقای اكبری دراخیر سخنانش گفت: دین اسلام به انسان شایستگی نمایندگی خدا(ج) را در روی زمین بخشیده كه انسان هم دارای دو ركن که یكی زن و دیگری مرد است می باشد، با این حال این فرهنگ مادی غرب است كه زن را یا برای ترویج عیاشی و یا هم برای فروش بهتر فرآورده های تجاری خود مورد سوء استفاده های ابزاری قرار می دهد.

با این حال حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم علوی یكی دیگر از عالمان دینی كشور در رابطه به بعثت حضرت محمد(ص) و بازتاب پیام بعثت آن حضرت(ص) در شرایط كنونی چنین می گوید: بشریت قبل از اسلام در یك خلای معنوی قرار گرفته بود كه عبارت بود از نبود رهنما، به این مفهوم كه بعد از گم شدن انجیل این كتاب وحی الهی و به وجود آمدن اناجیل خود ساخته و متعدد، مردم دچار سردر گمی و هرج و مرج شده بودند.
این عالم دینی كشور در ادامه افزود: خلای معنوی قبل از اسلام را می توان یك عذر پذیرفتنی تلقی كرد و از طرفی هم سبك فكری مردم آن زمان خیلی پایین بود كه بسیاری از واقیعت ها را به آسانی درك نمی توانستند لذا بعید نبود كه مردم به انحراف فكری و اعتقادی كشانیده شوند.

به باور آقای علوی، بشری كه در قرن 21 زندگی می كند سرمایه های بزرگی مادی و معنوی را در اختیار داشته و با وجود حاكم بودن غنی ترین دین(اسلام) كه نقطه ضعفی در آن دیده نمی شود متاسفانه دست به جنایاتی می زنند كه روی تاریخ قبل از اسلام را سفید می كرده است.
این عالم دین گفت: ظلم، اجحاف و بی عدالتی به شكل مدرن و پیشرفته سراسر جامعه كنونی را فرا گرفته، بی حجابی، رشوه ستانی و آدم كشی به اوج خود رسیده است كه دلیل آن عمل نكردن به دساتیر پیامبر(ص) و نادیده گرفتن ارشادات قرآن كریم و دین اسلام می باشد.
آقای علوی خاطر نشان كرد: در شرایط فعلی كه جامعه از خط نبوت و امامت فاصله گرفته، ایجاب می كند كه یك حكومت صد در صد اسلامی كه پاسخگوی نیازمندی ها و مشكلات جامعه باشد به وجود بیاید و آن میسر نیست مگر اینكه یك فقیه جامع الشرایط آن را رهبری كند و ما نیز به پیروی از آن رستگار دنیا و آخرت شویم.

وی اظهار داشت: ولایت فقیه آن نوع حكومتی اسلامی بوده كه سال های سال علماء و دانشمندان به شكلی رویا آن را در سر می پروراند و با ظهور بزرگ مردی چون امام خمینی(ره) به عینیت تبدیل شد كه آن بزرگ مرد تلاش نمود تا قانون ولایت فقیه را در جامعه نهادینه سازد، بدون شك ولایت آمیخته با سیاست اسلامی جامعه را بهشت برین می سازد.

با این حال مولوی حسام یك تن از اعضای شورای اخوت اسلامی و امام جمعه مسجد شریف میلاد النبی(ص) منطقه باغ بالای شهر كابل در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدای در پاسخ به این پرسش كه بعثت رسول اكرم(ص) در شرایط كنونی كه تمام جامعه را رشوه ستانی، فساد اداری، ظلم، قتل، بی حجابی و فساد اخلاقی در برگرفته است چه پیامی داشت می گوید: طبق ارشادات قرآن و شریعت یگانه راه و روشی كه می تواند بشر امروز و فردای روی زمین با استفاده از آن ازمظالم، تعدی، تجاوز و اعمال ضد كرامت بشر و انسانی كه بر علیه بشریت در حال اجراء و یا شكل گرفتن است نجات بخشد الگو گیری از حضرت محمد مصطفی(ص) است.

این عضو شورای اخوت اسلامی در ادامه افزود: به جز از راه و روش پیامبر گرامی اسلام(ص) هیج راه، روش برنامه، نظام و الگویی قادر نیست كه بشریتی را كه به سوی منجلاب و هلاكت در حركت است نجات بخشیده و رستگاری دارین را نصیب گرداند.
به باور آقای حسام، در شرایط كنونی بی حچابی و تن فروشی زنان به مراتب بد تر از زنده به گور كردن آنان از سوی عرب های دوران جاهلیت است كه نه تنها در غرب بلكه در سراسر جهان از سوی غرب در حال تبلیغ و گسترش می باشد.
آواپرسبرچسب ها: عیدمبعث مبارک، مبعث، بعثت پیامبراکرم(ص)،
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 خرداد 1391 توسط عبدالله