تبلیغات
مجله دینی_فرهنگی افغانستان - آمریکا به کشته شدن غیر نظامیان در افغانستان اعتراف کرد…
مجله دینی_فرهنگی افغانستان
"واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا"


نیروهای موسوم به آیساف و نیروهای نظامی آمریکایی در یک بیانیه مشترک به این واقعه اعتراف کردند اما به تعداد کشته شدگان در این حملات اشاره ای نکردند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای ائتلاف مسوولیت کامل این اتفاقات غم انگیز و ناراحت کننده را بر عهده می گیرد و ما با اعضای خانواده قربانیان و زخمی شدگان ملاقات خواهیم کرد و پیام تسلیت خود را به آنان اعلام خواهیم کرد.

این بیانیه همچنین می افزاید: به رییس جمهور (افغانستان) اطمینان می دهیم که ...
تمامی تلاش خود را برای کاهش رخ دادن چنین وقایعی به کار خواهیم برد. اگر در تحقیقات خود شخصی را که مسوول این اتفاق بوده است پیدا کنیم، اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

بیانیه آیساف افزود: ما نباید اجازه دهیم که اتفاقاتی از این دست بر اهداف مشترک که رسیدن به یک افغانستان امن تاثیر سوء بگذارند.

در پایان بیانیه آمده است: ما در ده سال گذشته به همراه دولت افغانستان توانسته ایم به اهداف بسیاری برسیم و به عنوان همراه دولت افغانستان برای ادامه این حرکت تلاش می کنیم.

حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان چند روز پیش در واکنش به حملات اخیر هواپیماهای نیروهای خارجی که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از غیر نظامیان این کشور شد،سفیر آمریکا و فرمانده عمومی نیروهای ناتو مستقر در افغانستان را به کاخ ریاست جمهوری فراخواند.

کرزی در این دیدار تاکید کرد که کشتار غیر نظامیان افغان در حملات نیروهای خارجی، سبب تیرگی روابط میان افغانستان و جامعه جهانی شده است.

در نتیجه عملیات هواپیماهای ناتو در استان ها لوگر، بادغیس، هلمند و کاپیسا در افغانستان طی چند روز گذشته دهها نفر غیر نظامی شامل زنان و کودکان، کشته و یا زخمی شدند. مقامات افغانستان اعلام کرده اند که بیش از ۲۰ غیر نظامی در این حملات کشته شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا
نوشته شده در تاریخ جمعه 22 اردیبهشت 1391 توسط عبدالله